У лабораторії створили шкіру з ДНК динозавра — з неї планують створювати сумки

Три компанії — VML, The Organoid Company та Lab-Grown Leather Ltd — оголосили про створення першої у світі біошкіри, вирощеної з відновленого ДНК динозавра Tyrannosaurus rex. Її планують використати для виготовлення сумки, що має вийти на ринок до кінця 2025 року.

Проєкт став можливим завдяки виявленню слідів колагену в рештках динозавра, яким понад 80 мільйонів років. На основі цих даних вчені реконструювали генетичну послідовність і виростили шкіру за допомогою методу, який дозволяє клітинам формувати тканину природним шляхом.
Отриманий матеріал має характеристики традиційної шкіри — міцність, гнучкість і щільність — але не потребує залучення тварин чи застосування токсичних речовин. За словами розробників, він повністю біорозкладний і може використовуватися не лише в моді, а й в автомобілях чи технологічних пристроях.
На відміну від класичної шкіри, виробництво T-Rex leather не пов’язане з вирубкою лісів або викидами, що шкодять клімату. Команди, що працюють над проєктом, підкреслюють — це спроба поєднати науку, дизайн і відповідальність у новій моделі споживання.
Джерело: Creapills