Тенісисти Вімблдону розкритикували ШІ-систему автоматичного визначення аутів

Тенісисти Вімблдону розкритикували ШІ-систему автоматичного визначення аутів

Уперше в історії Вімблдон провів турнір без лінійних суддів — їхню роботу виконувала система автоматичного визначення положення мʼяча (ELC). Але вже під час матчів гравці публічно заявили про проблеми з точністю рішень і технічними збоями.

Британська тенісистка Емма Радукану поскаржилася, що під час її матчу система не зафіксувала аут після удару суперниці. Схожі зауваження висловив перший номер Великої Британії Джек Дрейпер — за його словами, система працює неточно.

Американський гравець Бен Шелтон розповів, що через зменшення освітлення судді попередили його про можливе припинення роботи системи. Деякі гравці також повідомили про труднощі з новим звуковим сповіщенням: сигнали було чути не завжди, а одна з глухих тенісисток зазначила, що без жестів лінійних суддів не могла зрозуміти, чи завершився розіграш.

Технічна помилка сталася й під час матчу між британкою Сонею Картал і росіянкою — система не зафіксувала аут, і арбітр змушений був зупинити розіграш. Пізніше представники турніру вибачились і пояснили, що систему помилково вимкнули. Після цього Вімблдон оновив налаштування, щоб запобігти повторенню подібних ситуацій.

Деббі Джеванс, голова Всеанглійського клубу, який організовує турнір, заявила, що раніше гравці самі вимагали впровадження електронного суддівства, вважаючи його точнішим за традиційне.

Ситуація навколо Вімблдону показує ризики повної автоматизації у спорті й актуалізує потребу в балансі між роботою ШІ та участю людини в суддівстві.

Джерело: TechCrunch

Софія Старк
Софія Старк
• Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого