OpenAI запустила пошук товарів у ChatGPT: рекомендації, огляди та прямі посилання

OpenAI запустила пошук товарів у ChatGPT: рекомендації, огляди та прямі посилання

OpenAI запустила функцію пошуку товарів у ChatGPT. Під час пошуку продуктів чатбот пропонує кілька варіантів різних товарів за запитом, показує зображення, огляди й надає прямі посилання на сайти, де можна придбати обрані товари.

Пошук підтримує запити природною мовою й адаптується до конкретних побажань людини. Наразі функція працює для категорій: мода, краса, товари для дому та електроніка. Оновлення вже доступне у моделі GPT-4o для всіх: користувачів ChatGPT Pro, Plus, безкоштовної версії, а також без авторизації.

OpenAI розвиває систему персоналізованого інтернет-пошуку для конкуренції з Google. Пошук товарів — одна з ключових сфер бізнесу Google, але зростання реклами в пріоритетній видачі призвело до зниження якості рекомендацій. OpenAI заявляє, що за останній тиждень у ChatGPT користувачі здійснили понад мільярд запитів на пошук.

Новий пошук ChatGPT не містить реклами. Представники OpenAI зазначили, що результати формуються на основі структурованих метаданих третіх сторін, таких як ціни, описи та огляди товарів. Компанія також не отримує комісії з покупок, здійснених через пошук.

Хоча CEO OpenAI Сем Альтман раніше виступав проти реклами у ChatGPT, нещодавно він припустив можливість тактовної монетизації через партнерські посилання без продажу пріоритетних місць у видачі.

Найближчим часом OpenAI планує інтегрувати функцію пам’яті в шопінг для передплатників Pro і Plus. Завдяки цьому ChatGPT зможе враховувати попередні запити й пропонувати ще точніші рекомендації. Однак через вимоги регулювання ця функція буде недоступна в країнах ЄС, Великій Британії, Швейцарії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейні.

Оновлення також передбачає появу підказок трендових запитів під час введення тексту, подібно до автозаповнення в Google. Крім того, ChatGPT-пошук тепер доступний у WhatsApp, що дозволяє отримувати відповіді прямо в месенджері.

Раніше OpenAI вже експериментувала із функціями шопінгу через платформу Operator, яка аналізувала десятки сторінок, проте новий підхід у ChatGPT орієнтований на миттєву та інтерактивну взаємодію.

Джерело: TechCrunch

Софія Старк
Софія Старк
• Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого