Meta припиняє збір даних для реклами після позову британської правозахисниці

Meta погодилася не використовувати дані Тані О’Керролл для персоналізованої реклами. Це стало результатом мирової угоди у справі, яку правозахисниця подала у 2022 році, вимагаючи припинити її відстеження без згоди.
О’Керролл посилалася на законодавство Великої Британії та ЄС, що гарантує право заперечити проти обробки персональних даних для прямого маркетингу. Вона стверджувала, що модель Meta, заснована на зборі даних для реклами, підпадає під це визначення.
🚨 NEWS. I am taking @Meta to court asserting my legal Right to Object to their harmful model of surveillance advertising. People have the right to access social media without being subjected to vast surveillance & profiling: https://t.co/w0Jx8eShT7
— Tanya O´Carroll (@TanyaOCarroll) November 21, 2022
Meta заперечувала, що її рекламна система є прямим маркетингом. Судовий розгляд мав відбутися у Високому суді Англії, але був скасований після досягнення домовленості. Компанія не визнала провини, але погодилася припинити обробку даних О’Керролл.
Правозахисниця назвала результат перемогою, яка підтверджує, що право на заперечення проти збору даних діє й може застосовуватися до диджитал-платформ. Вона також зазначила, що через ризик фінансових втрат у разі поразки була змушена погодитися на мирову.
Британський регулятор з питань захисту даних (ICO) підтримав її позицію. Це може зміцнити правову позицію інших людей, які заперечуватимуть проти збору їхніх даних.
Джерело: TechCrunch