«Інколи потрібно просто обрати серцем своє»: інтерв’ю з Дар’єю Мусаєвою, співзасновницею онлайн-медіа THE ÚS

«Інколи потрібно просто обрати серцем своє»: інтерв’ю з Дар’єю Мусаєвою, співзасновницею онлайн-медіа THE ÚS

THE ÚS — онлайн-медіа з фокусом на цінності, реальні історії та унікальні голоси. За короткий час проєкт зібрав активну спільноту, запустив перші офлайн-продукти та продовжує активно розвиватися.

У цьому інтерв’ю співзасновниця медіа Дар’я Мусаєва розповідає, як досвід роботи з міжнародними брендами підштовхнув її до створення власного проєкту, чому підприємництво — не завжди про раціональні рішення та чому проєкти іноді важливо просто обирати серцем.

Фото: Чому email актуальний у 2025 році та як він допомагає створювати звʼязок з аудиторією

— Дар’є, розкажіть нашим читачам про себе. Чим ви займаєтеся?

Я — маркетологиня, бренд-стратегиня, співзасновниця онлайн-медіа нового формату THE ÚS та авторка телеграм-каналу про креативний маркетинг Creativeness. А ще — амбасадорка етичного та ціннісного маркетингу та людина, яка щиро обожнює те, чим займається. 

— Чи є серед усіх ваших проєктів той, який вам подобається найбільше? Якщо так, то чому саме він?

На це запитання не можу дати однозначну відповідь. Навіть коли працюю як консультантка, завжди дуже проникаюся проєктами та вболіваю за їхній успіх, як за свій: часто надсилаю їм класні референси або допоміжні матеріали навіть після завершення співпраці. 

Мій телеграм-канал Creativeness — це те, з чого для мене все почалося, і місце, де мій голос вперше почули. Медіа — моя мрія з дитинства та проєкт, перед яким я поставила такі амбітні та масштабні цілі, заради яких хочеться вставати зранку. А співпраця з брендами як маркетологиня допомагає бути дотичною до розвитку чудових проєктів і брендів, десь підсвітити їм правильний шлях.

— Як ви прийшли до ідеї створити власні проєкти?

Моє натхнення — це втілення ідей. Так склалося, що якраз перед запуском медіа я багато працювала з міжнародними брендами. Тоді всі маркетингові активності доводилося погоджувати з head офісами через електронну пошту. Це було дуже довго. Інколи настільки, що ідея просто втрачала актуальність. Плюс спрацював мій дух авантюризму, мені дуже хотілося з нуля створити щось класне, а також пробувати себе не лише в якості head of marketing, а і в операційних процесах.

— Яка головна ідея ваших проєктів, для кого вони й чому обрали саме такі? 

THE ÚS — для людей, чий розум завжди потребує нової інформації. Мені вкрай важливо не наслідувати когось, а дотримувати нашого унікального вектора руху. Давати голос людям, яких недостатньо чутно в медіапросторі, бо вони класні, цікаві та натхненні. Висвітлювати унікальний особистий досвід і реальні людські історії, від яких на душі стає тепло. 

Фото: «Інколи потрібно просто обрати серцем своє»: інтерв’ю з Дар’єю Мусаєвою, співзасновницею онлайн-медіа THE ÚS

Ну, а Creativeness — це моє свідоме креативне ком’юніті. Простір, де я вперше навчилася публічно проявлятися. Для мене це дуже камерне та цінне місце. Там я пишу для людей, які щодня хочуть робити свої проєкти кращими. Знаю, що є багато людей, які зі мною з Creativeness і зараз читають THE US — це дуже цінно. І чесно, досі щиро радію, коли знайомлюся з кимось із колег, і вони кажуть, що давно стежать за Creativeness. Бо це справді перший канал, який почав висвітлювати кейси креативного маркетингу зі всього світу. Мабуть, тому він і полюбився та зміг так швидко вирости.

— Чи залучений у роботу над проєктами ще хтось? Якщо так, то скільки людей і хто вони?

У мене є особиста помічниця, яка періодично страхує з усіх питань. Над медіа зараз працює відносно невелика команда. Але моя Big Idea — відкрити наші поки що віртуальні двері та запрошувати до нас на стажування, планувати класні спецпроєкти разом зі студентами, запрошувати найкращих менторів із різних фахових тем і разом встановлювати нові стандарти журналістики. Для цього зараз ми ведемо дуже активну роботу.

— Поділіться цікавими історіями з робочого процесу: смішними випадками, проблемними ситуаціями чи неочікуваними відкриттями, які змінили підхід до роботи з командою, авторами й підрядниками. 

Не знаю, наскільки ця історія підійде до якоїсь із цих категорій, але для мене вона цінна. 

Коли ми обирали неймінг, було декілька варіантів, які нам подобалися. І раптом мені в голову прийшла назва THE ÚS. Вона була така незвична й трохи дивна. У неї з підприємницького боку є деякі нюанси, але вона дуже сподобалася всій команді. Ми просто відчули «це воно» і «це про нас». І більше не шукали інших варіантів. Тоді я чітко усвідомила — підприємництво не завжди про раціональні рішення. Інколи потрібно просто обрати серцем своє, не рахуючи ніякі «за» чи «проти».

The ÚS — це онлайн-медіа. На яких платформах його можна знайти? 

Ми дуже динамічні в цьому питанні. Зараз ми активно ведемо Instagram, Telegram і Threads. Маємо власний подкаст, який у цьому сезоні очікує гучне повернення, і, звісно, маємо сайт. Його ми також зараз перезапускаємо. Хочеться постійно давати більше та робити краще. А я як маркетологиня завжди бачу можливості для зростання.

— Яка з платформ для вас пріоритетніша? Яку плануєте розвивати більше?

Наразі найпріоритетніший Instagram, бо через нього відбувається перший дотик з аудиторією. Також готуємо оновлення сайту з новими цікавими опціями та стратегічний перезапуск подкасту з новим для нас фокусом.

— В українському медіаринку вже є приклади онлайн-медіа, які працюють над створенням друкованої версії, як-от журнал September. Чи розглядаєте ви такий формат для The US?

Останній місяць я якраз проводила глибинні інтерв’ю, щоб підсвітити нові точки зростання для медіа. Поки що мені хочеться максимально присвятити ресурси нашій місії — побудові першого в Україні повністю доступного онлайн-медіа.

— Крім медіа, ви також створили картки традицій і аудіоекскурсії Києвом. Розкажіть, яка головна ідея цих офлайн-продуктів, як проходила їхня розробка та яке місце вони займають у розвитку медіа?

Це від початку була наша стратегія — мати додаткові можливості для монетизації. Кожний продукт несе свою цінність і розповідає свою історію. Це логічне продовження нашої освітньої лінії.

Насамперед ми створюємо те, що хотіли б мати самі. Тому розробка кожного продукту тривала дуже довго. З картками особливо, адже це наш перший фізичний продукт. Ми відшили багато семплів, поки отримали такий результат, як хотіли. 

Напевно, зараз наш пріоритет — саме зростання та розвиток медіа. Тому зараз на цьому наш фокус.

— Ви опікуєтеся багатьма проєктами, активно ведете соцмережі, ділитеся натхненням з іншими. А яка ви поза роботою? Що приносить вам найбільше задоволення у вільний час?

Посміятися від душі. Взагалі гумор і гарні жарти — це ключ до відносин зі мною. Якщо говорити про хобі чи якісь інтереси, останні пів року я багато вивчаю історію моди, культури та дизайну. У вільний час читаю книги на ці теми, слухаю лекції або проходжу курси. 

І ще обожнюю готувати щось нове й незвичне. Маємо сімейну традицію: у новій країні з чоловіком ідемо на кулінарний майстер-клас. Там завжди можна познайомитися з цікавими людьми з різних куточків планети, весело та смачно провести час. 

Ще обожнюю спорт, але головна вимога — вимикати під час тренувань телефон, щоб не було спокуси на нього відволіктися. Дуже люблю читати, але завжди шукаю «свою книгу». Якщо йде легко — читаю. Якщо ні — ніколи себе не змушую.   

— Що допомагає вам тримати баланс між професійним і особистим? 

Я впевнена, що такого балансу не існує, і завжди щось десь просідає. Є чудовий інструмент, який допомагає визначити, що саме, — колесо балансу. Я просто намагаюсь якісно відпочивати, коли є можливість, бо вже за декілька днів може зайти об’ємний запит на індивідуальну співпрацю. 

Допомагає планування. На час, коли дитина в садочку, я планую всі зідзвони та основну частину роботи. З часів роботи юристом у мене дуже гарна пам’ять. Я фактично повністю пам’ятаю свій розклад на день, коли маю дзвінки або зустрічі, але психологічно простіше й приємніше записувати все в календар та завчасно отримувати нагадування. 

— Що, на вашу думку, треба знати й уміти людині, яка хоче запустити власний продукт? 

Зі свого досвіду хочу сказати, що потрібно мати віру й завзяття. Перший час бути готовим усього себе присвячувати цій справі, а інколи навіть залишатись єдиним, хто вірить в її усіх. 

Також дуже важливо вміти шукати можливості: гранти, колаборації, незвичні канали просування. Досягти успіху простіше, якщо не йти найзвичнішим шляхом. А щодо решти hard & soft skills, — дуже залежить від сфери. Вважаю нетворкінг усе ще дуже важливою навичкою і навіть, певною мірою, стилем життя.

Однозначно треба вміти проводити дослідження та шукати інформацію. Це базове вміння, яке допомагає виявити, чи потрібен світу ваш продукт, проаналізувати конкурентів, створити позиціювання або попрацювати над покращеннями продукту, якщо такі потрібні.


Якщо хочете поділитися досвідом із читачами Медіа Inweb — читайте, як надіслати статтю.
Яна Поліщук
Яна Поліщук
• Content Writer
Inweb
Редакторка за фахом і райтерка за покликанням. Уже понад 13 років пишу тексти, які допомагають читачам знайти відповіді на свої запитання. Люблю слова і їхню силу, але «порожні» і «без цілі» — безжально видаляю. Уважна до деталей, бо вірю, що саме вони роблять тексти живими й переконливими.
Більше цікавого